Sport

CF Villarreal pokonał Czerwone Diabły a następnie wyciągnął rękę po puchar! Bardzo duże emocje w finałowym starciu zmagań Ligi Europejskiej!

Bardzo duża liczba piłkarskich fanów czeka na finałowe starcia najbardziej rozpoznawalnych rozgrywek i nie jest to żadną tajemnicą. Za 14 dni się rozpoczną europejskiej mistrzostwa, co znaczy że będziemy widzami sporej liczny meczów piłkarskich. Jednak przed tym jak to nastąpi na nas czekają finałowe pojedynki w najczęściej oglądanych zespołowych turniejach. Poznaliśmy już zwycięzcę tego turnieju, ponieważ jedna z batalii finałowych za nami. Mówimy tutaj oczywiście o turnieju europejskiej ligi. Parę dni po starciu finałowym Ligi Europejskiej czas przyjdzie na rozpoznanie wygranego w Champions League, ale w aktualnym momencie chcemy skupić się na tych pierwszych rozgrywkach. Naprzeciw siebie stanęły zespoły Villarreal CF a także Czerwonych Diabłów. Obecność tych dwóch drużyn w finale oznaczała, iż na wielbicieli nożnej piłki czekało cudowne widowisko. Ten finałowy pojedynek był w rzeczywistości świetny.

Finał rozgrywek europejskiej ligi był rozgrywany na obiekcie Lechii z Gdańska w Polsce i należy mieć świadomość tego faktu. To jest bez cienia wątpliwości olbrzymi honor dla polskiego państwa, że okazję mieliśmy ugościć dwie tak fenomenalne zespoły. Selekcjonerem drużyny Villarreal jest Unai Emery, który jest znany z tego, iż potrafi zwyciężać w pojedynkach finałowych turnieju Europa League. Mimo to, że trenowany przez niego klub nie był faworytem bukmacherów w meczu z Czerwonymi Diabłami, to właśnie oni byli w stanie strzelić premierową bramkę w tym finałowym spotkaniu. Ole Gunnara Solskjaer'a piłkarze wykorzystali okazję aby odpowiedzieć golem. Wynikiem remisowym zakończył się ten pojedynek i z tego powodu sędzia prowadzący mecz był zmuszony zaprosić obie drużyny na dodatkowy czas gry. W czasie dogrywki piłki nożnej kibice nie mieli możliwości zobaczyć bramek i między innymi z tego powodu arbiter zaprosił graczy na rzuty karne. Rozsądnie będzie zdawać sobie sprawę, iż konkurs jedenastek zawierają dużo losowości. W meczu tym skuteczniejszą drużyną był CF Villarreal trenowany przez Unai'a Emery'ego, który triumfował wynikiem jedenaście do dziesięciu. Niesamowicie emocjonujący był to konkurs rzutów karnych. Nie strzelenie jedenastki przez de Gea Davida, a więc golkipera United z Manchesteru zdecydowało o triumfie hiszpańskiej drużyny.

Zostaw komentarz