Sport

Ekipa francuska została zwyciężona i nie będzie w stanie zdobyć mistrzowskiego tytułu! Niezwykła ekipa Szwajcarii zaliczyła awans do ćwierćfinału turnieju Mistrzostw Europy 2020!

W poniedziałkowy wieczór fani piłkarscy byli obserwatorami fantastycznego starcia na stadionie w Bukareszcie. Niewiele dziennikarzy oczekiwało tego, że starcie między ekipą Szwajcarii a ekipą Francji zagwarantować może tak dużo niesamowitych doznań. Gwiazdy obydwu drużyn przedstawili się fenomenalnie, a zwycięzce tego meczu zobaczyć mogliśmy dopiero po konkursie jedenastek. Gracze kadry narodowej Francji fenomenalnie zaczęli drugą połowę, kiedy to dwa gole zdobył Karim Benzema, lecz pierwsi bramkę trafili piłkarze szwajcarskiej kadry narodowej. W momencie gdy na 3:1 gola zdobył Pogba Paul zdawać się mogło, że emocje w tym starcia w tym momencie się zakończyły. Zawodnicy kadry narodowej Szwajcarii nie chcieli jednak odpuścić i o dziwo dali radę doprowadzić do remisowego wyniku. Arbiter tego starcia był bez wyjścia i musiał zaprosić obie drużyny na dodatkowe trzydzieści minut meczu. Dodatkowy czas gry również nie przyniósł rozstrzygnięcia, i dlatego o rezultacie starcia zadecydować musiały karne. Narodowa kadra szwajcarska okazała się lepsza w czasie konkursu rzutów karnych i zwyciężyła wynikiem pięć do czterech. Piłkarze kadry szwajcarskiej w spotkaniu ćwierćfinałowym zmierzą się z hiszpańską kadrą narodową.