Nadchodzi premiera nowego PlayStation5

Jeszcze w roku poprzednim obiecano, że w roku 2020 marka Sony chce ukazać fanom swoją najnowszą produkcję, czyli PS5. Aktualnie na rynku dalej propagowana okazuje się poprzednia wersja konsoli oraz nic nie wskazuje na to, aby zaciekawienie nią miało być słabsze. Mimo tego japońska firma zdecydowała się na wytworzenie konsoli do gier najwyższej generacji, w związku z czym konsumenci nie mogą się jej już doczekać.

Świeże rozwiązania technologiczne w PlayStation5

Firma Sony już nie raz pokazywała, że bywa innowatorem wśród innych firm tego typu oraz jest w stanie zdziwić klientów. PlayStation4 postawiła niezwykle wysoko poprzeczkę dla konkurentów - to wszystko dzięki zupełnie nowej jakości, której poprzednio nie zaproponowała żadna inna marka. Bardzo wyczulone pady, gry najnowszej generacji, graficzne efekty - gracze oczywiście umieli docenić tego typu wszystkie elementy oraz przez to teraz PlayStation4 jest najszybciej sprzedającą się konsolą do gier w historii.

Oczywiście nie obyło się bez problemów na początku premiery - Sony miało zamiar przeskoczyć różne granice technologiczne (co faktycznie im wyszło), aczkolwiek sama premiera oraz wcześniejsze pokazy PS4 zrodziły mieszane emocje. Fanom, przyzwyczajonym do starszej konsoli PS3, nie w 100 procentach pasowały przykładowo kontrolery, gdyż na pierwszy rzut oka wyglądały na bardzo nieporęczne. Ostatecznie kontrolery otrzymały nieco alternatywny wygląd, aczkolwiek problemem zostawał pierwszy wypust PS4. Konsola przegrzewała się, sprzęt potrafił też sam się resetować.

Rzecz jasna po czasie oraz poprawkach wrzucanych na bieżąco, wyszło na jaw, iż jednak Sony podąża w dobrym kierunku, a zaprezentowana konsola posiada miano kultowej. Oczywiście nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gierki, które dużo ludzi wspomina niesamowicie sentymentalnie.

PlayStation5 - jak zaprezentuje się na tle poprzednich?

Na pewno niejeden człowiek i amator nowinek technologicznych niecierpliwie oczekuje pojawienia się najświeższej konsoli do gier. Sony zapowiedziało, iż gry znane z PlayStation4 ruszą na najnowszej konsoli (aczkolwiek nie będzie to działało odwrotnie, co wielu ludziom się nie spodobało). Pojawiają się na chwilę obecną pierwsze wiadomości o problemach z preorderami - mówią, że Sony nie wyrabia się z produkcją, jednakże nie można mieć pewności, czy nie są to tylko obłudne głosy hejterów. W necie wyskakują się kolejne informacje także o tym, iż konsola PS5 miałaby mieć hipotetycznie problemy z jakością 4k. Mimo wszystko i w tym przypadku nie ma pewności, co jest rzeczywiste. Wszystko się okaże w momencie premierowego ukazania się urządzenia, mianowicie 19 listopada roku 2020.

Zostaw komentarz