Niedługo prezydenckie wybory w USA

W tym roku Ameryka odda swój głos na kolejnego prezydenta. W tym momencie tę funkcję piastuje Donald Trump i rzecz jasna ubiega się on o następną kadencję. Aczkolwiek inni kandydaci nie śpią i 50 dni przed wyborami jest szansa zapoznania się z sondażami. Jak dokładnie prezentuje się sytuacja na obecną chwilę? Czyje szanse będą największe? W opozycji z ostatnimi wyborami, najpoważniejszy oponent obecnego prezydenta ma zdecydowanie lepsze wyniki.

Joe Biden, pretendent Demokratów, prezentuje ponad siedmioprocentową przewagę nad teraźniejszym prezydentem USA. Jednak wyborczy komitet Donalda Trumpa nie przejmuje się tym i nie twierdzi, aby aktualne badania oddawały nadchodzący wynik wyborów. W 2016 roku sytuacja wydawała się trochę podobnie - była sekretarz stanu w ostatnim głosowaniu również wyszła na prowadzenie, jednakże ta przewaga nie okazała się aż tak duża. Było to wyłącznie 2,3 procenta. Mimo że Clinton posiadała przewagę oraz zdobyła większą ilość głosów, jeśli weźmiemy pod uwagę całe Stany, została pokonana w starciu z Donaldem Trumpem.

Ciekawe okazuje się to, że w USA nie decyduje o większość pojedynczych głosów nie decyduje o wyniku. Przesądzający będzie głos elektorów - we wszystkich stanach określona jest ich liczba i uzależniona jest ona od mieszkańców w danym stanie. Kilka stanów - Pensylwania, Wisconsin, Michigan, Arizona oraz Floryda - bitwę toczy ze sobą w znacznej mierze.

We wszystkich wyżej wymienionych stanach sondaże różnią się. Gdzieniegdzie przewodzi Donald Trump, innym razem frakcji demokratycznej. Sytuacja zatem nie będzie jednoznaczna. Wiele zdecydowanie zależeć będzie od panujących postaw w wybranym miejscu - gdzieniegdzie ludzie przedstawiają republikańskie podejście, a gdzieniegdzie okazują się to demokratyczne poglądy. Aczkolwiek nawet w stanach ogólnie o poglądach republikańskich w ostatnich latach miejsce miały znaczące zmiany. Dużo dzięki nowym, młodym mieszkańcom, którzy prezentują dosyć liberalne podejście, a podejmują decyzję o przeprowadzce przez mieszkania w atrakcyjnych cenach. Takie podpisy mogą mieć spory wpływ na powołanie przyszłego przedstawiciela kraju.

A w jaki sposób będą wyglądać wybory podczas trwania pandemii? Przez epidemię wybory potrwają trochę dłużej, ponieważ zaczną się już niedługo. Ogromna ilość mieszkańców USA się zdecydowała głosować korespondencyjną metodą.

Trzeba więc poczekać na rozwój sytuacji - biorąc pod uwagę wybory w 2016, nic nie będzie do końca stuprocentowo pewne a sugerowanie się publicznymi opiniami może okazać się niewłaściwe.

Zostaw komentarz