Od czwartku w większych miastach w Polsce trwają protesty kobiet odnoszące się do zmiany prawa w kwestii aborcji

W osiemdziesięciu miejscowościach w Polsce i w dwudziestu poza granicami Polski, z domów wyszły pełnoletnie kobiety, ale też i Panowie razem z młodzieżą, chcąc pokazać niezadowolenie w relacji do obwieszczenia TK pod kątem aborcji. W czwartkowy poranek 22 października, decyzją Trybunału, prawo do aborcji w momencie chorego płodu ma stać się niezgodne z Konstytucją. Od czasu ogłoszenia tego uzgodnienia niepowstrzymanie trwają strajki, które stawiają sobie za cel okazanie oburzenia w takowej sferze. Protestującym asystują hasła: "Piekło Kobiet" oraz "To jest wojna". Pojawiają się także takie treści, jak np. "Wyp*******ć", albo też "***** ***", a w puste pola możliwe jest wstawić tekst, w zadziorny sposób sugerujący partii rządzącej się wynosić. Młodzi ludzie, a także starsi Polacy udali się na ulice swoich miejscowości, żeby wyrazić swoje poczucie wspólnoty z protestującymi Paniami, którym ograniczono racje do wybierania dzięki wyrokowi rządowemu. Setki tysięcy ludzi w polskich miastach i Polonia za granicą pragnie pokazać, że ów przepis nie powinien stać się rzeczywistością i tym samym wyrazić swoją opozycję co do zapatrywań obecnie panującego rządu.

Rzesza protestujących pokazuje się na ulicach miast

Na początku na strajk przybyło całe mnóstwo osób, a specjalnie rozzłoszczonych kobiet. W licznych miastach, demonstrantów były setki, niemniej jednak też w małych miastach ludzie okazywali sprzeciw, pojawiając się pod budynkami urzędów miejskich i chodząc na "spacery". Na protestach skandowanych jest całe mnóstwo haseł, odśpiewywane są pieśni, a z kolei na banerach da się odnaleźć różnorodne napisy i malowidła, takie jak "Moje ciało, mój wybór" oraz No women, no kraj. Ale faktycznym znakiem, który widać bez przerwy, została błyskawica w kolorze czerwonym. Ogrom influencerów i gwiazd albo decyduje się na przyłączenie się do protestów, pojawiając się na ulicach miast, albo publikuje posty w mediach społecznościowych, dając wyraz swojemu wsparciu dla protestu. Natomiast obecnie rządząca partia a także przedstawiciele Kościoła Katolickiego są przekonani, iż Strajk Kobiet to zryw, który ma zniszczyć Polskę i nawołują do powstrzymania demonstracji.

Na terenie całej Polski około 400 000 osób uwidoczniło się na ulicach w aż ponad czterystu strajkach, jednakże największą liczbę osób demonstrujących można było widzieć w stolicy Polski. Zarówno Poznań, Szczecin, Kraków jak i mnóstwo wojewódzkich miast zostały ogarnięte strajkami. Demonstracje mają też miejsce w Niemczech, Londynie, we Włoszech, czy także Norwegii lub Australii. Każdego dnia w wielu miastach Polski można napotkać protesty, walczące o prawa kobiet w naszym kraju. W piątek 30 października ma mieć miejsce największy do tej pory strajk.

Zostaw komentarz