Wiadomości

Rozmowa z księciem Harrym oraz Meghan Markle

W ostatnich dniach, czyli 7 marca o godzinie 20 zaistniał wywiad prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym a także jego żoną Meghan Markle. O dyskusji tej zrobiło się niezwykle głośno i dalej jest to jeden z czołowych tematów wśród wszelkich tabloidów. Po wycofaniu się pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych to był pierwszy wzajemny wywiad księcia Harry'ego i Meghan. W rozmowie z Oprah para wtajemniczyła nas w kwestii swych decyzji oraz przedstawiła swoją wersję wydarzeń z życia na dworze królewskim. Na rozmowie ujawniły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na dodatek, według upowszechnionego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym starciu w rodzinie królewskiej stoją bardziej po stronie królowej Elżbiety II oraz reszty członków rodziny niż Harry'ego i Meghan. Jednakże nie można zaprzeczyć, że poparcie jest nadzwyczaj zróżnicowane, zależnie od upodobań politycznych i wieku. Brytyjskie media zauważają, iż jeśli tylko Harry i Meghan zapragnęliby w niedalekiej przyszłości wrócić na łono królewskiej rodziny, to tym właśnie wywiadem przekreślili definitywnie swoją możliwość. Ponadto oprócz wspomnianych wcześniej kwestiach para królewska poruszyła też motyw tego, iż książe nie widział wcześniej, że jest on "uwięziony", jak sam przyznał, jak i również temat myśli samobójczych Meghan.

Prowadzący kanał w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, zajmujący się fabrykowaniem poszczególnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, zmotywowali czwórkę znawców interpretujących w mediach kwestie królewskiej rodziny na analizę wywiadu 2 dni przed emisją. Doświadczeni eksperci, w tym przeszły sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, zinterpretowali całą rozmowę, zarzucając jednocześnie Winfrey subiektywizm a z kolei Meghan stosowanie ostrego i bezkompromisowego języka. Wywiad Winfrey z Harrym a także Meghan został zaprezentowany w wieczorem w TVN24. Wówczas rozmowę tą oglądało średnio około milion widzów. Stacja telewizyjna okazała się wtedy wiceliderem rynku, tym samym wyprzedzając Polsat i TVN.

Równocześnie mówi się, iż wywiad ten udowodnił legendę dotyczącą Oprah jako dziennikarki, która jest w stanie wyciągnąć z rozmówcy wszystko, uwzględniając drobiazgi. Zważywszy na emocjonujące rewelacje pary książęcej media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednakże Oprah robiła to już wiele razy. Bez żadnych wątpliwości można przyznać, że fakt ten będzie w ciągu tych tygodni z pewnością często analizowany.

Zostaw komentarz