Zwycięstwo The Blues nad Brighton.

Gracze Chelsea FC fenomenalnie rozpoczęli następny sezon rywalizacji w lidze angielskiej. Dla kilku piłkarzy był to pierwszy występ w trykocie Chelsea FC. Wielu fanów tej drużyny czekało, by pooglądać najświeższych zawodników ekipy w akcji. Należy podkreślić, że przedstawili się z naprawdę pozytywnej strony. Z pewnością jest to pozytywna informacja dla trenera Chelsea FC. W tej chwili trener Chelsea ma w swoim składzie sporą ilość dobrych graczy.

W minionych kampaniach w Premier League drużyna z Londynu nie radziła sobie najlepiej. Kibice tego zespołu oczekują więcej. Sporo sympatyków futbolu oczekiwało na debiut graczy zakupionych z niemieckiej ligi piłkarskiej. Chelsea ma w roku ustalone plany,jeśli chodzi o wyniki. Fani Chelsea wierzą, że ich zespół dobrze zainaugurują w nowy w sobotnie popołudnie sezon Premier League.

Wysoka postawa The Blues w całym spotkaniu z Brighton

Premierowa połowa spotkania zapewniła fanom obu drużyn dużo elektryzujących doznań. Zawodnicy kreowali sporo sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie meczu fani obu klubów widzieli jedynie jedną bramkę. Piłkę do bramki wpakował Jorginho. Arbiter zarządził rzut karny po faulu zawodnika Brighton na Wernerze Timo. Do końca pierwszej połowy rezultat się nie zmienił. W drugiej odsłonie przeciwnik Chelsea musiał nadrabiać różnicę bramkową.

Kibice liczyli na większą ilość bramek oraz strzałów swoich zawodników. W kolejnej części pojedynku widzieliśmy już dużo więcej trafień. W tym aspekcie efektywniejsza była ekipa Lamparda. Początek kolejnej połowy był niesamowicie żywiołowy. Brighton dało radę doprowadzić do wyniku remisowego. Triumf Chelsea FC był więc niepewny. Zawodnicy Franka Lamparda mieli świadomość, że sympatyków Chelsea FC obchodzi wyłącznie zwycięstwo.

Po trafieniu dla drużyny Brighton Hove Albion gracze Chelsea FC wystartowali do akcji pod szesnastką drużyny gospodarzy. Parę chwil później ekipa Franka Lampard kolejny raz wygrywała w tym spotkaniu. Strzelili dwie bramki. Ostateczny rezultat tego pojedynku to 3:1 dla Chelsea FC. To z pewnością świetny start Premier League dla Londyńczyków.